Ja si ishte konkursi i parashikimeve sportive në kohën e diktaturës

Tashmë quhen skedina dhe në to vendoset parashikimi i sportdashësve për ndeshjet e futbollit.

Mirëpo, ato që sot quhenskedina” kanë ekzistuar edhe më parë, kur Shqipëria ishte në diktaturë.

Vetëm se atëherë nuk quheshin “skedina”, por “Konkursi i parashikimeve sportive”.

Në atë kohë kanë ekzistuar edhe emra skuadrash të tilla si Lokomotiva, Traktori, Labinoti, 17 Nëntori (Tirana), Ylli i Kuq, Industria e Laçit etj.

Në tabelën që mund të shihni në fotografi janë paraqitur parashikimet e katër personave për ndeshjet e një jave të Kampionatit Kombëtar./albeu.com/
Shtuar më 10/04/2015, ora 23:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori