E FUNDIT/ Kallëzohet në prokurori Erion Veliaj
Këngëtarja kosovare hap Botërorin në Rusi, çmenden serbët
Pëlqej
Lajmi që Era Istrefi do të jetë pjesë e këngës zyrtare të Botërorit në futboll Rusia 2018 është dhënë edhe në mediat serbe.

Gazeta blic e quan kontraverse këngëtaren nga Prishtina duke thënë se ajo ka kënduar gjysmë e zhveshur në objektin e Kishës Ortodokse të Serbisë duke aluaduar në një spot të saj të publikuar vite më parë.

"Ajo synon me anë të paraqitjeve provokative të tërheqë vëmendjen ndërkohë që para 4 vitesh është akuzuar për shkak të spotit kontraves të këngës ' E denin' në të cilin gjyshmë e zhveshur vazllëzon në tempullin e kishës Krishti Shpëtimtar në Prishtinë.
FIFA do ta prezantojë himnin e Botërorit 2014 më 25 maj." thuhet në shkrim.

Edhe pse Rusia dhe Serbia vazhdojnë luftën kundër Kosovës dhe shqiptarëve, pjesmarrja e Era Istrefit pikërisht në Rusi do të jetë një shuplakë e nxehtë për ta.


Shtuar më 23/05/2018, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori