Krimineli serb kërcënon Morinën: Po erdhe këtu do të të përdhunoj

Pëlqej
Vrasësi i kryeministrit serb, Zoran Gjingjiç, Milorad Lukoviç Legija ka bërë n jë paralajmërim të fortë ndaj Ballist Morinën.

Ai ka deklaruar se nëse ekstradohet në burgun ku ai vuan dënimin do të përdhunohet...

Lajmin e kanë bërë të ditura mediat serbe, me në krye “Kurir”.

Ish-komandanti i “Baretave të Kuqe” është shprehur shumë i kënaqur me lajmin se Kroacia ka pranuar ekstradimin.

“Sapo të mbërrijë këtu do ta … në banjo. Nuk shpëton dot. Do t’i japim një mikpritje të ngrohtë dhe do t’i gjejmë një vend mes nesh”, -ishin kërcënimet e vrasësit të kryeministrit serb.

Mediat serbe theksojnë se Legija ka autoritet në burgun e Pozharvecit. Po kështu, qarkullojnë shumë legjenda se ai bën ligjin në atë burg.

Megjithatë, ka pak të ngjarë që Morina, nëse ekstradohet, do të qëndrojë në burgun e sigurisë së lartë. /albeu.com/


Shtuar më 01/09/2017, ora 09:46
Toni
e Premte 1 Shtator 2017, Ora 11:18
Veq bolet mund te ja hash bre cetnik i flict. Ska forc. Qe e bjen te ju qetnik aj gjykatsi si ka than ne extradu esht qetnik e jo kroat
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori