LIVE/ Ceremonia e "Topit të Artë", këta janë 10 yjet që synojnë trofeun (VIDEO)
Do të startojë në orën 20:30 mbrëmja gala e dorëzimit të “Topit të Artë 2019”, teksa Leo Mesi është dhe kandidati favorit për të ngritur trofeun e tij të gjashtë individual në histori për sa i përket këtij çmimi.


Teksa pjesa më e madhe e futbollistëve kanë mbërritur në tapetin e kuq të Parisit, “France Football” ka publikuar dhe 10 vendet e para të nominuara për fitimin “Topit të Artë”. Ajo që bie në sy në këtë top 10-ce është mungesa e futbollistëve si De Ligt, Hazard apo De Jong.

LISTA ME 10 VENDET E PARA TË NOMINUARA PËR FITIMIN E “TOPIT TË ARTË”:

MESI

VAN DAJK

SALAH

RONALDO

MANE

ALISON

MBAPE

LEVANDOVSKI

MAHREZ

BERNARDO SILVA
Shtuar më 02/12/2019, ora 20:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori