"Ndaj Moldavisë do të ketë ndryshime", Reja tregon çfarë i duhet Kombëtares
Është duke u mbajtur në këto momente, konferenca për shtyp e trajnerit, të Kombëtares, Edi Reja, përpara ndeshjes me Moldavinë, e cila do të luhet nesër në mbrëmje në orën 20:45.

Skema 3-5-2- “Unë nuk pashë probleme në këtë repart, por në sulm jam dakord. Duhet të gjejmë zgjidhje për të sulmuar, të çojmë më shumë topa në zonë. Na mungoi finalizimi, ata nuk arritën të bënin më shumë se sa një rast në portë.

Ndryshimet- “Mbrojtja mund të jetë me 3 ose 4. Në mesfushë do të ketë ndryshime dhe në sulm padyshim, pasi ka lodhje. Në fillim duhet të flas me lojtarët dhje pastaj do shihni formacionin. Kemi dhe 24 orë ende për të parë.

Potenciali i skuadrës- I kemi të gjitha mundësitë, na duhen disa mesfushorë të mirë për të kaluar më para. Me Islandën pamë anën e djathtë që ishte shumë mirë, do të shohim dhe repartet e tjera ku çaluam.

Formacioni- Nuk kam vendosur ende. Kam Uzunin dhe Sadikun që janë gati. Mund të jenë tre katër ndryshime dhe do të vlerësohen me tej. Mbrojtja ka bërë mirë, por mund të ketë ndryshim.

Islanda – Në Islandë luajtëm zotëruam lojën, ata patën një rast dhe shënuan. Siç tha Hysaj ne duhet të vazhdojmë në rrugën e drejtë, të punojmë më fortë.

Situta aktuale në grup- Nuk mund të flasë për Turqinë dhe Francën, und duhet të shoh shtëpinë time. Është diçka që nuk ndodh brenda ditës ose javës, ne duam mbështetje dhe nesër besoj se do ta kemi. Objektivi është që skuadra të përmirësoheshe vazhdimisht.

Ndeshjet nuk ka përfunduar do të luftojmë deri në fund. Nuk do futemi për barazim, por për të filtruar, e rëndësishme është të dalim nga ndeshja me kokën lart.

Nuk më pëlqen të futem me mentalitetin për barazim. Do të hyjmë për të fituar nw fushë. Nëse e bëjmë këtë aspekti moral do të jetë në nivel të jashtëzakonshëm. Fitoret janë të mira për të bërë të besosh të ecësh përpara.

Si ndiheni në një ekip kombëtar? Është e ndryshme, pas ke vetëm një javë kohë dhe është e vështirë të kërkosh më të mirën në aspektet teknike dhe fizike. Në 15 ditë që jam me djemtë ata e kanë kuptuar mënyrën time të lojës. Çdo vend ka mënyrën e vet të të luajtur. Zvicra, Greqia, Italia kanë mentalitetin e tyre. Çdo kampionat dhe çdo kombëtare kanë mënyrë tjetër të të luajtur, kjo është e vështira, por futbolli mbetet futboll.

Kapiteni – Nëse do të jetë Mavraj do të jetë ai, nëse jo do të Hysaj. Kjo është zgjedhja përfundimtare, kjo është linja.Shtuar më 10/06/2019, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori