M'ka dërgu Zoti me i shkë***y ropt myslimanëve shqiptarë! Dalin video të tjera të ekstremistëve katolikë (VIDEO)
Ofendimet e dy radikalëve, Anton Zefi dhe Luigj Marku të cilët tashmë janë duke u hetuar edhe nga Policia e Shqipërisë kanë vazhduar me ofendimet dhe sharjet e tyre ndaj myslimanëve.

Në disa video të reja të cilat i ka publikuar Insajderi, Luigj Marku dëgjohet duke sharë myslimanët dhe duke thënë “rrnoft shkua”.
“Do i q*** ropt myslimanëve, ropt do t’ia shkërdhejmë, ju dektë në atë vorr, rroft shkau, rroft Izraeli doktori i vërtet i myslimanëve”, dëgjohet duke thënë Luigj Marku.Ndërsa ofendimet e Anton Zefit janë më të rënda ai shanë në gjuhën shqipe dhe serbe duke thënë se do t’ia vëmë kryqin në ballë.

“Anton Zefi i dërguari i perëndisë për me ju q*** nanën myslimanëve të Shqipërisë. U ta q*** motrën, kryqin në ballë do ta mbajë.

Ta q*** mallamajkën. Merre incizoje qoje tek milicia”, dëgjohet në këto video Anton Zefi.

Para dy ditësh është publikuar disa video ku Anton Zefi dhe Luigj Marku, dëgjohen duke ofenduar myslimanët nga Kosova dhe Maqedonia të cilët shkojnë për pushime në bregdetin shqiptarë.
Ofendimet ndaj kosovarëve dhe maqedonasve janë nga më të rëndat duke sharë e deri tek ofendimet e tilla që nëse shohin ndonjë mysliman nga Kosova dhe Maqedonia do t’i rrjepin sikur serbët, shkruan Gazeta Insajderi.

Ndërsa gjatë ditës së djeshme Policia e Shqipërisë ka bërë të ditur se kanë filluar hetimet ndaj Zefit dhe Markut.

Në njoftimin e policisë thuhet se “Nisur nga disa publikime në datën 12.08.2019 në media elektronike dhe konkretisht në portalin “Insajderi” ku shkruhet se: “Dy radikal fetar katolik nga Shqipëria, përmes disa videove të cilat janë ardhur në redaksinë e Gazetës Insajderi, dëgjohen duke ofenduar myslimanët nga Kosova dhe Maqedonia të cilët shkojnë për pushime në bregdetin shqiptar”, ju informojmë se:

Policia e Shtetit ka nisur menjëherë verifikimet përkatëse për të vënë para përgjegjësisë ligjore këta komentues të cilët me komentet e tyre nxisin urrejtjen dhe grindjet.

“Nga tërësia e veprimeve procedurale të kryera janë identifikuar dy personat që kanë folur me gjuhën e urrejtjes të cilët janë: A.Z,, 39 vjeç, banues në Hot, Malësi e Madhe dhe L.M, 36 vjeç, banues në Kallmet Lezhë. Të dy këta persona janë shpallur në kërkim policor pasi nga verifikimet ka rezultuar të jenë jashtë territorit të Republikës së Shqipërisë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Shqipërisë.

Shtuar më 14/08/2019, ora 17:28
GOLI
e Mërkurë 14 Gusht 2019, Ora 18:04
KY ROP QIRE S'ESHT SHQIPETAR,PATJETER SE ESHTE KOPIL I MALLKUAR SERBI OSE GREKU...QELLIMI ESHTE I QARTE-TI FUT SHQIPETARET NE VELLAVRASJE....
Adipr
e Mërkurë 14 Gusht 2019, Ora 18:35
Sa te mjere jeni, e keni shitur bithen te shkau, more kopil shkau, as shkau s'ka mundur me na q* nanen por ja kemi q* na aq shume sa ende vuajne nga ajo... E more Ismail Qemaili, Isa Boletini, Luigj Gurakuqi, Hasan Prishtina, Fan Noli, e shume e shume patriot te tjere qe keni luftuar e keni dhene gjithçka per Shqipetarine, jeni me fat qe nuk jeni gjalle e t'i shihni e degjoni pasardhesit tuaj (dyshoj se duhet te jene kopil shkau, por shqip po flasin) se çfare thone dhe kujt ja kane shitur bithen...
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori