Ndahet nga jeta vajza 9-vjeçare e Luis Enrique (FOTO LAJM)

Lajm tragjik për botën e futbollit. Ish-trajneri i Barcelonës dhe i kombëtares së spanjës, Luis Enrike, ka njoftuar mbrëmjen e sotme nëpërmjet një njoftimi në rrjetet sociale, vdekjen e vajzës së tij 9-vjeçare, Ksana.


Trajneri u largua nga kombëtarja para disa muajsh, për probleme familjare, teksa vajza e tij po luftonte me një sëmundje të rëndë(osteosarkoma – tumor në kockë).

Vajza jonë ka ndërruar jetë këtë pasdite, në moshën 9-vjeçare, pas 5 muajsh luftë intensie kundër osteosarkomës. Duam të falenderojmë të gjithë mesazhet që kemi marë këto muaj dhe i vlerësojmë. Duam të falenderojmë stafin e spitalit “San Joan de Deu and Sant Pau”, për dedikimin e tyre. Do na mungosh shumë, por ne do të kujtojmë çdo ditë të jetës sonë dhe shpresojmë që në të ardhmen të takohemi sërish. Do jesh ylli që drejton familjen tonë. Pusho e qetë Ksanita” – shkruhej në njoftimin e trajnerit spanjoll.
Shtuar më 29/08/2019, ora 22:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori