Në pritje të Shqipëri-Zvicër, shqiptarët shpërthejnë me festime (VIDEO)
Pak orë para ndeshjes mes Shqipërisë dhe Zvicrës, qyteti francez i Lens ku do të mbahet sfida, është mbushur me tifozë shqiptarë të mbërritur nga vende të ndryshme të Europës dhe natyrisht nga Shqipëria e Kosova.

Kjo është hera e parë që Shqipëria luan në një Kampionat Europian futbolli dhe veçanërisht sfida me Zvicrën pritet me një interes të madh, për shkak të disa futbollistëve shqiptarë që luajnë me kombëtaren helvete. /abeu.com/
Shtuar më 11/06/2016, ora 11:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori