Nuk mbaronin lëkundjet, kamerat e sigurisë tregojnë sa zgjati në të vërtetë tërmeti i 26 nëntorit (VIDEO)
Për shkak të mungesës së një baterie në IGJEUM, Shqipëria nuk ka të dhëna të matura për një ndër tërmetet më shkatërrues të shekullit të fundit.

Përvecc magnitudës 6.4 të shkallës Richter, Shqipëria nuk di se sa ishte forca goditëse e tërmetit, ose sicc shprehet në gjuhën e përditshme, nuk dimë sa ballë ishte.

Duke iu referuar të dhënave nga institutet e huaja, u tha se tërmeti zgjati 30 sekonda, por një video e shpërndarë sëfundmi në rrjetet sociale nxjerr në pah një realitet tjetër.

Në videon e fiksuar nga kamerat e sigurisë të një biznesi fason në Durrës duke se lëkundjet zgjasin rreth 50 sekonda.

Tërmeti i magnitudës 6.4 të shkallës Richter shkaktoi 51 viktima dhe rreth 1 mijë të lënduar, ndërsa dëmet materiale janë të pallogaritshme.
Shtuar më 05/12/2019, ora 11:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori