San Marino, ekipi që ka shënuar 20 gola dhe ka pësuar 527
San Marino dhe Shqipëria do të takohen sonte në 20:30 për të zhvilluar ndeshjen miqësore të radhës.

Por, kush është San Marino si ekip?

San Marino e ka zhvilluar ndeshjen e parë (miqësore) në vitin 1986 me Canadanë dhe janë mposhtur 1-0.

Ndërsa ndeshja e parë zyrtare e kanë zhvilluar në 1990 me Zvicrën dhe kan humbur 4-0.

Në 121 ndeshje të zhvilluara kan 1 fitore, 3 barazime dhe 117 humbje, ku kanë shënuar 20 gola dhe pësuar 527.

Humbjen më të thellë e kanë me Gjermaninë 0-13, dhe fitoren e vetme me Lihtenshtejnin 1-0.

Ne kemi zhvilluar një ndeshje ku kemi fituar 3-0 në 2006.

San Marino është ekipi i fundit në rënditje të FIFA-s i 207. /albeu.com/
Shtuar më 08/06/2014, ora 12:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori