Talenti që luan për Finlandën: Shqipëria dhe Kosova nuk më kanë kërkuar
Talenti 17-vjeçar, Arlind Sejdiu ka tre vite që luan te skuadra e Honka U19 dhe njëkohësisht është aktivizuar edhe grumoshat e ekipit kombëtar të Finlandës.

Sejdiu edhe pse 17 vjeç aktivizohet me kombëtaret e U18 dhe U19 të Finlandës ku për Kombëtraen shqiptare she për atë të kosovës, Sejdiu thotë se nuk ka pasur një ftesë.

Ai gjithashtu pohon se nëse ato do e kërkonin do të treohej i gatshëm për të përfaqësuar ngjyrat e origjinës së tij.

“Është mirë që jam pjesë e Finlandës, ndihem mirë këtu. Tashmë do të luajmë edhe për kualifikimet e Europës dhe për këtë ne duhet që të jemi në nivelin më të mirë. Nuk më ka kontaktuar as Kosova e as Shqipëria. Do të ishte privilegj për mua, nëse do të luaja edhe për dardanët”, u shpreh për “Sporti në KTV”, Arlind Sejdiu. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2018, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori