Të gjitha rezultatet e Europa League (FOTO LAJM)

U zhvilluan ditën e enjte 24 sfidat e vlefshme për javën e fundit të grupeve në Europa League.

Përballje dramatike në Gjermani, teksa kryesuesit e Bundesligës, Borusia Monchengladbach, u mposhtën në shtëpi nga turqit e Basaksehir, duke e parë veten jashtë këtij kompeticioni.

Në sfidat e tjera Roma barazoi në shtëpi përballë Ëolfsberger, duke kaluar më tej, ndërkohë që nuk falën as Porto, Manchester United, Ëolves, etj.


Këto janë skuadrat që ka siguruan kualifikimin në raundin tjetër të Europa Leagues:

Sevilla, Apoel, Malmo, Copenhagen, Basel, Getafe, Sporting, LASK Linz, Celtic, CFR Cluj, Arsenal, Eintracht Frankfurt, Ranger, Porto, Espanyol, Ludogorets, Gent, Wolfsburg, Basaksehir, Roma, Braga, Wolves, Manchester United dhe AZ Alkmaar.

Ja të gjitha rezultatet e javës së fundit në Europa League:
Shtuar më 12/12/2019, ora 23:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori