Tjetër pallat çahet në "dysh" në Tiranë, 26 të lënduar (FOTO LAJM)

Pas fotos së një pallati të çarë nga tërmeti i fuqishëm në zonën e “Don Boskos”, një tjetër ndërtesë është dëmtuar rëndë nga tërmeti në Tiranë.

Bëhet fjalë për një pallat në “Komunën e Parisit”, që është krisur gati për t’u ndarë në “dysh”.

Mësohet se janë 26 persona të plagosur në Tiranë, një prej tyre në gjendje të renda.

“Termeti me magnitude 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 balle, 30 km ne veri te Durresit…ne bregdet afer kepit rodonit…termeti me i forte ne 20-30 vitet e fundit”, ben te ditur IGJEUM.
Shtuar më 21/09/2019, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori