U përjashtua nga Europa për 10 vite, Ilir Vernozi ka një poezi prekse për Skënderbeun (VIDEO)
Sot futbolli shqiptar ka marrë një goditje të rëndë dhe një njollë të zezë për opinionin sportiv.

CAS ka mari një vendim ekstrem për skuadrën e Skënderbeut, e cila ishte në një duel të fortë me UEFA-n, pasi pretendonte se është e pafajshme për akuzat për fiksim rezultatesh.

Por, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv nuk i ka përfillur aspak kërkesat e korçarëve, duke lënë në fuqi dënimin me 10 vite të vendosur prej kohësh nga organi më i lartë i futbollit Europian.

Por tifozi numër një i skuadrës së Skënderbeut, Ilir Vernozi ka bërë pak minuta më parë një poezi prekse për skaudrën e tij:

Une jam tifoz i Skenderbeut
E jam krenar qe jam Korcar
Ne i dhame lavdi memedheut
E ngritem lart emrin Shqiptar
Ca miusha edhe morra
Mbetur te bytha e kalit
Skenderbeu i la qora
Vafshi tek ajo e djallit
Mos haroni Skenderbeun
Palla gjithmone i ri ngritur
Mora pleshta minjtè e dheut
Neper kembè i ka vertitur 💪

Shtuar më 12/07/2019, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori