Vdekja e mjekut 48 vjeçar, reagon shoqata: Sërish asnjë masë mbrojtje ndaj bluzave të bardha
Shoqata e Infermierëve ka reaguar pas lajmit se mjeku Bledi Nini humbi betejën me koronavirusin.

Nini ndërroi jetë në Itali, ku ishte dëguar për të marrë mjekim më të specializuar, nga ana e familjarëve të tij.

Krahas ngushëllimeve për të ndjerin thuhet, shoqata shprehet se sërish nuk u mor asnjë masë mbrojtëse ndaj bluzavebardha.

Postimi i plotë:

Serisht humbje e madhe ne radhet e bluzave te bardha. Humb jeten nga covid 19 Dr.Bledi Nini ne moshen 48 vjeçare

Ngushellime familjes dhe kolegeve te tij… Serisht asnje mase mbrojtje ndaj bluzave te bardhaSerisht heshtje nga kushdo…
Shtuar më 25/11/2020, ora 12:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori