Ja lista e rrogave e yjeve të Barcelonës
Lionel Messi është futbollisti më i paguar te Barcelonë. 'Pleshti" nuk ka konkurrencë në skuadrën e tij sa i përket përfitimeve. Ai merr një pagë që shkon në rreth 21.2 milionë euro në sezon.

Sulmuesi argjentinas ndiqet nga dy shokët e tij në repartin e sulmit, Neymar dhe Luis Suarez. Më pas vijnë Iniesta dhe Rakitic.

Ja lista e rrogave të yjeve të Barçës

1. Messi: 21,2 milionë euro
2. Neymar: 10 milionë euro
3. Suárez: 10 milionë euro
4. Iniesta: 7,5 milionë euro
5. Rakitic – 6,5 milionë euro
6. Busquets – 6 milionë euro
7. Alves – 6 milionë euro
8. Piqué- 5,8 milionë euro
9. Mascherano – 5,5 milionë euro
10. Alba: 4 milionë euro
11. Arda Turan: 4 milionë euro
12. Bravo: 3,5 milionë euro
13. Vermaelen: 3,5 milionë euro
14. Ter Stegen: 3 milionë euro
15. Mathieu: 3 milionë euro
16. Adriano: 2,5 milionë euro
17. Aleix Vidal: 2,5 milionë euro
18. Rafinha: 2 milionë euro
19. Bartra: 2 milionë euro
20. Sergi Roberto: 1,5 milionë euro
21. Douglas: 1,5 milionë euro
22. Masip: 1 milionë euro
23. Munir: 1 milionë euro
24. Sandro: 1 milionë euro
Shtuar më 21/10/2015, ora 14:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori