10 blerjet më të shtrenjta të merkatos së verës (FOTO LAJM)

10. Joao Mario: 40 mln euro
Merkato është mbyllur edhe këtë verë me disa lëvizje të bujshme në disa kampionate kryesore, duke prekur shifra astronomike.

Premier League sigurisht që mbetet të në krye të shpenzimeve, por edhe ekipet italiane kanë hapur "thesin" gjatë muajve të nxehtë.

Juventus ka qenë skuadra më aktive në Europë, duke bërë shitjen më të shtrenjtë, dhe blerjen e dytë më të kushtueshme. /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2016, ora 15:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori