10 blerjet më të shtrenjta të merkatos në verën e vitit të kaluar (FOTO LAJM)

10. Joao Mario: 40 mln euro
Pëlqej
Merkato e verës së vitit 2016-të është shoqëruar me disa lëvizje të bujshme në disa kampionate kryesore, duke prekur shifra astronomike.

Premier League sigurisht që mbetet të në krye të shpenzimeve, por edhe ekipet italiane kanë hapur "thesin" gjatë muajve të nxehtë.

Juventus ka qenë skuadra më aktive në Europë, duke bërë shitjen më të shtrenjtë, dhe blerjen e dytë më të kushtueshme. Edhe pse disa prej tyre nuk është se rezultuan shumë të suksesshme, ata rezultuan si goditjet më të bujshme.

Listën e tyre mund ta zbuloni në galerinë më lart, ndërkohë që deri më tani në këtë sezon, pak goditje kanë spikatur. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2017, ora 10:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori