10 ekipet që fituan më shumë në merkato, Juve kryeson bindshëm (FOTO)

10. Southampton - rreth 75 milionë euro

Merkato e kësaj vere dhuroi jo pak surpriza, duke sjell edhe goditjen më të shtrenjtë në histori pas transferimit të Pogbasë te United.

Bardhezinjtë kanë bërë një merkato të shkëlqyer duke qenë ekipi që ka përfituar më shumë nga shitja e lojtarëve, ndjeshëm i shkëputur nga ekipet e tjera europiane.

Kampionët e Italisë e kanë shfrytëzuar këtë fakt për të blerë Higuain dhe disa yje të tjerë, por sërish duke dalë më një bilanc pozitiv.

Më lart keni renditjen e 10 ekipeve që kanë mbushur "arkat" më shumë gjatë verës, duke llogaritur vetëm shitjet. /albeu.com/

Shtuar më 03/09/2016, ora 11:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori