10 fanellat më të çuditshme në historinë e Serisë A (FOTO LAJM)

10) Milan 1984/85
Fanellat e skuadrave transformohen me kalimin e viteve, por ndodh shumë rrallë që të ndryshojnë ngjyrat apo stili i ekipit.

Me sa duket, një gjë e tillë ndodhte edhe para 30 vitesh, kur shumë skuadra ofronin një “look” shumë të veçantë.

Më lart mund të shikoni edhe renditjen e fanellave më të çuditshme që janë parë ndonjëherë në fushat e Serisë A, dhe janë marrë në konsideratë vetëm fanellat e uniformave të para.

Shtuar më 28/07/2016, ora 09:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori