10 futbollistët më të spikatur jashtë fushave të lojës (FOTO LAJM)

10. Nicklas Bendtner

Ata ndoshta nuk janë tashmë më të mirë në ekipet që luajnë, por jashtë fushave janë shumë atraktiv. Mënyra e tyre e veshjeve, sjellja, qëndrimet dhe stili i jetesës i ka bërë shumë të përfolur në opinionin publik.

Bendtner është një rast mjaft i mirë. Ai nuk arriti kurrë që të kapte majat e futbollit edhe pse ishte pjesë e një ekipi të madh si Arsenali, gjithsesi jashtë fushave shpesh herë është bërë pjesë e rubrikave humoristike, raporton Albeu.

Pirlo ndërkohë është një magjistar brenda fushave dhe një lojtar shumë i veçantë jashtë saj për shkak të mjekrës së tij, e cila ka hyrë shumë në modë.

Shtuar më 17/07/2016, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori