10 golat më të bukur të Maradonës (VIDEO)
Futbolli, Argjentina dhe e gjithë bota humbën Diego Armando Maradonën.

Maradona, i cilësuar si një nga më të mirët në histori të futbollit, ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare, pas një arresti kardiak.

Ky lajm, tronditi botën e futbollit, që tanimë humbi njeriun e dashur, talentin e madh, dhe ish fituesin e Kupës së Botës.

Maradona kishte shënuar shumë gola të bukur në karrierën e tij, derisa disa prej më të mirëve mund t’i gjeni në videon e mëposhtme.

Shtuar më 25/11/2020, ora 19:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori