10 klubet më të pasura në Botë
Real Madrid kryeson listën e 10 klubeve të futbollit më të pasura në Botë me një vlerë prej 438.6 milionë euro dhe ndiqet nga Barcelona, Manchester United dhe Bayern Mynih. I fundit lshtë klubi i Juventus.

Në Top 10 e klubeve kemi 1 gjermane, 2 spanjolle,3 italiane dhe 4 angleze.1.Real Madrid: 438.6 milionë Euro

2.Barcelona: 398.1 milionë Euro

3.Manchester Utd: 349.8 milionë Euro

4.Bayern Mynih: 323 milionë Euro

5.Arsenal: 274.1 milionë Euro

6.Chelsea: 255.9 milionë Euro

7. Milan: 235.8 milionë Euro

8.Liverpool: 225.3 milionë Euro

9.Inter 224.8 milionë Euro

10.Juventus: 205 milionë Euro. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2011, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori