10 lojtarët më të vjetër në "Euro 2016", mes tyre edhe një shqiptar (FOTO LAJM)

10. Uyacheslav Shevchuk (Ukrainë) - 37 vjeç

Kampionati Europian do të jetë jo vetëm një mundësi e artë për të rinjtë, por edhe një shans i fundit për yjet e futbollit që pritet të largohen nga fushat e blerta në vitet e ardhshme.

Mes tyre ka disa portierë, madje edhe një shqiptarë. Bëhet fjalë për gardianin e Skënderbeut, i cili është portieri i tretë i Kombëtares sonë, dhe pak shanse do të ketë për të bërë ndonjë paraqitje në Europian. /albeu.com/
Shtuar më 06/06/2016, ora 09:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori