10 makinat luksoze që kryesojnë listën e të preferuarave për futbollistët në vitin 2019 (FOTO LAJM)

10. Ford Mustang Fastback
Shumë futbollistë preferojnë të kenë makina të shtrenjta e luksoze.

E përditshmja angleze "The Sun" ka sjellë 10 makinat luksoze që preferohen nga futbollistët.

10. Ford Mustang Fastback

Çmimi i kësaj makine shkon në rreth 38 mijë funte, derisa konsiderohet si ikona e makinave sportive.

9. Bentley Bentayaga Onyx

Çmimi i kësaj makine shkon në 162,700 funte. Raheem Sterling është një adhurues i madh, teksa e posedon një të tillë, ashtu si Sergio Aguero dhe jesse Lingard.

8. Maserati Grancabrio

Çmimi i kësaj makine shkon në 106,285 funte. Një makinë e lloj të tillë gjendet edhe në garazhin e Cristiano Ronaldos.

7. Range Rover Autobiography

Çmimi i kësaj makine fillon prej 101,260 funteve. Michael Carrick, Marcus Rashford, Phil Jones dhe Harry Kane janë disa prej futbollistëve që e posedojnë.

6. Lamborghini Huracan Spyder

Çmimi i kësaj makine fillon prej 198,876 funteve. Makinë klasike, derisa futbollistët janë duke pritur në radhë për një të tillë.

5. Ferrari 488 Spider

Çmimi i kësaj makine sillet prej 217,219 funteve. Mario Balotelli e dashuronte këtë makinë dhe ishte parë shpeshherë duke e vozitur atë në Nice.

4. Audi RS6 Avant

Çmimi i kësaj makine fillon prej 80,000 funteve. Është njëra prej makinave më të shtrenjta të këtij lloji.

3. Mercedes-Benz G-Class

Çmimi i kësaj makine shkon deri në 91,215 funteve. Mesut Ozil dhe Raheem Sterling e posedojnë një të tillë.

2. Bentley Continental GT

Çmimi i kësaj makine shkon në 159,900 funte.

1. Range Rover Sport SVR

Çmimi i kësaj makine shkon deri në 99,620 funte. Janë klasike, të përshtatshme dhe shumë të besueshme. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2019, ora 19:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori