10 rastet kur Barça ka humbur miliona euro nga merkato e gabuar (FOTO)

1. Zlatan Ibrahimovic (Blerë 87 milionë – shitur 24 milionë– humbje 63 milionë)

Barcelona jo gjithmonë i ka menaxhuar mirë gjërat në merkato sa i përket blerjeve dhe shitjeve.

Katalanasit shitën Adrianon vetëm për 600 mijë euro, edhe pse lojtarin e kishte blerë për miliona euro. Dani Alves gjithashtu i kushtoi Barçës 32 milionë, por u largua si lojtar i lirë te Juventusit.

Gjithsesi ka edhe disa raste të tjera kur kampionët e Spanjës nuk janë treguar shumë trë zgjuar në transferime. Më lart keni një listë me 10 dështimet.

Shtuar më 30/07/2016, ora 09:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori