10 "shkurtabiqët" e Europianit (FOTO LAJM)

10. Andres Iniesta (Spanjë) - 1.71 metra
Gjatësia nuk është një kusht për të qenë një protagonistë në fushën e lojës dhe këtë gjë e kanë vërtetuar gjithmonë shumë lojtarë të njohur.

UEFA ka publikuar disa statistika të veçanta, teksa spikat edhe ajo e gjatësisë së futbollistëve. Portali "Albeu" ju sjell 10 prej lojtarëve më të shkurtër që do të marrin pjesë në Europian, por që me shumë mundësi do të jenë protagonistë në fushë. /albeu.com/
Shtuar më 08/06/2016, ora 17:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori