10 të nominuarit për portier të vitit


"France Football" vazhdon të publikojë kandidatët për çmime të ndryshme që do t’i dhurojë në ceremoninë e 2 dhjetorit në Paris.

Pas publikimit të 20 kandidatëve për "Topin e Artë", pas pak do të zbulohen edhe 10 të tjerë dhe 10 kandidatët për çmimin ‘Kopa’, të futbollistit më të mirë të ri për vitin 2019, si dhe 15 kandidateve femra për "Topin e Artë", janë zbuluar edhe kandidatët për portierin e vitit.

Alisson, që me Liverpoolin fitoi Champions Leaguen, është një ndër favoritët për të fituar çmimin e portierit më të mirë në "France Football", derisa janë nominuar edhe: Ederson (Manchester City), Manuel Neuer (FC Bayern), Andre Onana (Ajax), Wojciech Szczesny (Juventus), Kepa Arrizabalaga (Chelsea) Samir Handanovic (Inter), Hugo Lloris (Tottenham), Marc-André ter Stegen (FC Barcelona).

Gjitha çmimet do të dhuron me 2 dhjetor në ceremoninë që do të mbahet në Paris.


Shtuar më 21/10/2019, ora 22:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori