10 të "paprekshmit" te Real Madrid (FOTO LAJM)

Sami Khedira
Pëlqej
Të braktisin skuadrën nuk është një ide me të cilën janë mësuar. Ata janë 10 futbollistë emrat e të cilëve janë gdhendur në zemrat e tifozëve. Janë të paprekshëm dhe janë shtylla kurrizore e Real Madrid: Casillas, Diego Lopez, Sergio Ramos, Varane, Xabi Alonso, Khedira, Modriç, Ozil, Cristiano Ronaldo dhe Benzema do te jene shtyllat e projektit 2013-2014 të "Los Blancos". Emra të rinj mund t’i shtohen skuadrës por këta të 10 janë të palëvizshëm.

Superstruktura bazike e Realit është një projekt që synon rritjen e shpejtë dhe të suksesshme të skuadrës "merengues". Plani është i thjeshtë por efektiv: Trajneri që do të vijë mund të ketë idetë e tij personale, të cilat lehtësohen kur ke në skuadër 10 emra të tillë. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2013, ora 16:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori