10 tranjerët finalistë të Topit të Artë 2011
Përveç listës së lojtarëve për fitimin e Topit të Artë, FIFA dhe France Football kanë bërë publike edhe listën e 10 tranjerëve finalistë që kandidojnë për trofeun si "Tranjeri më mirë i sezonit të kaluar".

Të nominuarit janë:

Vicente Del Bosque (Spanjë), Alex Ferguson (Skoci/Manchester United), Rudi Garcia (Francë/Lille), Pep Guardiola (Spanjë/Barcelona), Jurgen Klopp (Gjermani/Borussia Dortmund), Joachim Loew (Gjermani), Jose' Mourinho (Portugali/Real Madrid), Oscar Tabárez (Uruguaj), Andre' Villas-Boas (Portugali/Porto-Chelsea), Arsene Wenger (Francë/Arsenal).

Jashtë 10-es finaliste ka mbetur jashtë tranjeri i Milanit, Massimiliano Allegri. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2011, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori