10 vite në krye të Juves, 10 blerjet dhe shitjet më të shtrenjta të Agnellit
Andrea Anjeli prej 10 vitesh është president i Juventusit dhe gjatë kësaj periudhë kanë ndodhur blerje dhe shitje të shtrenjta në skuadrën e “Zonjës së Vjetër”.

“Tuttomercato” ka listuar më të shtrenjtit e shitur dhe të blerë gjatë epokës së Anjelit. Për sa i përket blerjeve, rekordin e mban ylli portugez Kristiano Ronaldo që iu bashkua Juventusit në vitin 2018 për 117 milionë euro.

ronaldo

Ndërsa për sa i përket shitjeve, vendin e parë si më i shtrenjti e mban mesfushori francez Pol Pogba, i cili kushtoi 105 milionë.

Bufon Pogba

Blerjet:

Ronaldo (117 milionë)
Higuain (90 milionë)
De Ligt (85 milionë)
Kancelo (40 milionë)
Kosta (40 milionë)
Bernardeski (40 milionë)
Dibala (40 milionë)
Danilo (37 milionë)
Bonuçi (35 milionë)
Kulusevski (35 milionë)


Shitjet:

Pogba (105 milionë)
Kancelo (65 milionë)
Bonuçi (42 milionë)
Vidal (37 milionë)
Kaldara (35 milionë)
Morata (30 milionë)
Spinazola (29 milionë)
Koman (28 milionë)
Kin (27 milionë)
Xhan (25 milionë)
Shtuar më 19/05/2020, ora 18:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori