10 yjet italian që kanë kandiduar më shumë për "Topin e Artë" (FOTO)

Paolo Maldini 10: 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 2000, 2003, 2004, 2005, 2007
Në historinë e futbollit italian vetëm 4 futbollistë kanë arritur që ta fitojnë "Topin e Artë": Rivera, Paolo Rossi, Roberto Baggio dhe Fabio Cannavaro.

Shumë italianë të tjerë janë kandiduar për ta fituar këtë çmim prestigjioz, por asnjëherë nuk kanë mundur që ta bëjnë të tyrin, raporton Albeu.

Nga Baresi, Maldini, Del Piero, Totti dhe deri te Buffon asnjë prej tyre nuk ka mundur që të dalë triumfues edhe pse kanë qenë në nivele shumë të larta të futbollit italian dhe Europian. Më lart mund të zbuloni dhe një renditje të futbollistëve italian që janë kandiduar më shumë. /albeu.com/


Shtuar më 29/10/2016, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori