100 lojtarët më të shtrenjtë në historinë e futbollit (FOTO LAJM)

Neymar iu bashkua PSG-së nga Barcelona për një shumë tronditëse në vlerë 222 milionë euro, por transferimet e shtrenjta nuk kanë limit.

Kylian Mbappe iu bashkua Parisit për 180 milionë euro.

Si rrjedhojë e kalimit të tij në kryeqytetin francez, braziliani momentalisht është lojtari më i shtrenjtë i të gjitha kohëve.

Neymar lë prapa Mbappen në vendin e dytë dhe Philippe Coutinhon në vendin e tretë, i cili i kushtoi Barcelonës 120 milionë euro plus 40 tjera bonuse.

Cristiano Ronaldo, i cili këtë verë iu bashkua Juventusit nga Real Madridit për 100 milionë euro, renditet i 7. /albeu.com/
Shtuar më 18/07/2018, ora 20:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori