100 ndeshje në Champions, Platini nderon Benitezin
Pëlqej
Një çmim për 100 ndeshjet si trajner në Champions League. Ky është nderimi që UEFA i bën teknikut spanjoll të Napolit Rafa Benitez.

Në Nyon, gjatë Forumit UEFA, ish tekniku i Valencias dhe Liverpoolit ka marrë çmimin nga vetë dora e presidentit të qeverisë europiane të futbollit, Michel Platini.

Në total Rafa Benitez ka drejtuar në 105 ndeshje Champione League. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 13:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori