11 kapitenët e Arsenalit të renditur nga më i keqi te më i miri
Në mediat botërore e veçanërisht ato Angleze mund të shihet në çdo cep Granit Xhaka, kjo për shkak të incidentit të mbrëmshëm në takimin që “Gunners” dhe Crystal Palace ndanë pikët.

Por media online “Give me Sport”, ka shkuar më larg duke renditur 11 kapitenët e Arsenalit, nga më i keqi tek më i miri.

11. William Gallas

10. Granit Xhaka

9. Laurent Kosienly

8. Robin Van Persie

7. Thomas Vermaleen

6. Per Mertesacker

5. Mikel Arteta

4. Cesc Fabregas

3. Thierry Henry

2. Patrick Viera

1. Tony Adams.

E përditshmja ka pandehë sesa krenar me vetën mund të ishte ndje Adams, kur pa kapitenin aktual teksa bënte gjest të pa hijshëm.
Shtuar më 28/10/2019, ora 19:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori