11 yjet e futbollit që ende nuk e dinë të ardhmen e tyre
Merkato po lëviz, milionat po lëvizin, marrëveshjet po arrihen megjithate janë disa lojtarë që cilësohen si yjet e tregut, megjithatë ende nuk dihet se çfarë do të ndodh me ta.

Gareth Bale: Uellsiumi përfundoi sezonin pa luajtur asnjë minutë në tre ndeshjet e fundit. Gjithçka u shënua për largimin e tij. Megjithatë, Bale dhe të afërmit e tij gjithmonë kanë pohuar se ai nuk ka ndërmend të largohet nga Madridi. Pa oferta, pa zgjidhje. Kjo është gjendja e sulmuesit të Real Madridit.

Dani Alves: Kapiteni i Brazilit njoftoi në Copa América se ai nuk ishte më pjesë e PSG. Ai është 36 vjeç dhe njeriu rekord botëror në aspektin e titujve të fituar është vendosur në treg.

Higuain: Ai u nis për në Chelsea në dimër, por ai nuk e ka gjetur vendin e tij në Ligën Premier. Të drejtat e tij i përkasin Juventusit, një ekip që është i gatshëm të hyjë në ndonjë operacion për shitjen e tij. Higuain së fundmi është lidhur për një kalim në Romë.

Rodrigo: Një muaj më parë, fillimi i sulmuesit të kombëtares spanjolle konsiderohej i sigurt. Mestalla dukej e kaluara dhe Barcelona, ​​Atlético de Madrid, Napoli dhe Roma u bashkuan me emrin e tij. Megjithatë, e ardhmja e Rodrigo është në ajër.

Isco: Zidane po llogarit tek ai, në 22 vjeç ai dëshiron të qëndrojë, por … Madridi, i cili duhet të balancojë llogaritë me Fair Play Financiar, do të shqyrtonte propozimet për Isco. Ndërkohë, ekipet që e duan atë preferojnë të presin që ditët të kalojnë dhe të shohim nëse Real Madridi është i detyruar të shesë. Guardiola e sheh atë si lehtësim më të mirë për kur ai largohet.

Suso: Lojtari më i mirë i Milanit sezonin e kaluar, e sheh veten jashtë Europës. Nuk është skenari për të cilin ai ka luftuar kaq shumë. Ka oferta për të, megjithatë Milan nuk janë të interesuar ta shesin. Roma mund të jetë destinacioni i tij në qoftë se i afrohen pagesës 40 milionë euro e cila është klauzola e tij.

Filipe Luis: Në Maracaná pasi ai mbylli Copa América, Filipe foli për të ardhmen e tij. U desh të merrej për lamtumirën e tij te Atlético de Madrid, por ai vetë ishte përgjegjës për ta lënë atë derë të hapur. Ai ka qenë i lidhur me Barcelonën, edhe pse ky opsion duket i hedhur poshtë.

Gabriel Jesús: Ai ishte lojtari më i mirë i Brazilit në gjysmëfinale kundër Argjentinës. Ai u largua nga Manchester City për Copa América me shumë dyshime se a është gjëja më e mirë për të që të vazhdojë së bashku me Guardiolan. Pesha e tij në ekip ka rënë dhe çfarë do të bëhet prej tij mbetet ende e pasigurtë.

Dybala: Ylli që po shuhet. Ai u thirr për të hyrë në klubin më të mirë në botë dhe tani jeton larg nga ato ditë. Juventusi nuk po i jep më hapësirë, dhe askush nuk po troket në derën e tij për të ndërtuar një projekt për të ardhmën e tij.

Jesé: Çështja e Betis ka mbaruar dhe emri i tij është në listën e lojtarëve të cilët do të ndërrojnë ekip gjatë këtij afati kalimtar. PSG po e shqyrton seriozisht mundësinë e shitjes së lojtarit këtë verë.

Ben Yedder: Mesazhet e tij ishin se ai priste një sfidë të re, por trajneri i Sevillës, pavarësisht ardhjes së Luuk De Jong, siguron se është një aset kyç për Sevilën. Ne do të duhet të presim dhe të shohim nëse francezi ende po mendon për të luajtur në Ligën e Kampionëve. Ose nëse Sevilla nuk e kupton se pasuria e Monçit është të rritë ekipin me transferime të tjera.
Shtuar më 15/07/2019, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori