13 lojtar pozitiv me koronavirus, Alkmar vendos të luaj ndaj Napolit
Një kaos i vërtetë me koronavirus po ndodh te skuadra holandeze AZ Alkmaar.

Pesë të tjerë iu shtuan tetë rasteve pozitive, por pavarësisht kësaj, ekipi do të udhëtojë në duel kundër Napolit të Amir Rrahmanit në raundin e parë të Ligës së Evropës.

Për shkak të frikës se Napoli mund të fitojë ndeshjen me rezultat zyrtar dhe të ndëshkohen me minus pikë, holandezët do të paraqiten në fushë, megjithëse do të jenë pa 13 lojtarë.

AZ Alkmaar raportoi tetë raste pozitive të premten, dhe pesë të tjera u konfirmuan dje. Me kaq shumë mungesa, është e vështirë të pritet që AZ të ketë një shans kundër Napolit.
Shtuar më 21/10/2020, ora 08:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori