15 boksierët më të mirë në histori (FOTO LAJM)

2- Joe Louis 68-3
Boksi është një nga sportet që gjithmonë ka dhuruar emocione të shumta, veçanërisht kur përballë vendosen kampion të mëdhenj.

Gazeta britanike "The Telegraph" ka publikuar një renditje me 15 boksierët më të mirë në histori duke marrë parasysh rezultatet e arritura në ring dhe kundërshtarët e tyre.

Në këtë renditje në vendin e parë është pozicionuar legjenda Muhammad Ali, i cili ka triumfuar në 56 ndeshje duke pësuar 5 humbje. /albeu.com/
Shtuar më 01/02/2016, ora 10:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori