E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
160 mln euro për rikonstruksionin e “Anfield Road”
Rikonstruktimi i stadiumit të Liverpool, “Anfield Road” pritet të kushtojë plot 160 milionë uro teksa mbetet për t’u marrë vetëm miratimi i qytetit. Presidenti John W. Henry është shprehur se shumë grupe po punojnë shumë dhe ky është çelsi për një projekt të madh.


Pas përfundimit të punimeve “Anfield” do të jetë në gjendje të mirëpresë deri në 60 mijë tifozë, 15 mijë më shumë nga ç’mbanë aktualisht. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori