2 ekipet angleze me traditë mbi 100-vjeçare mund të falimentojnë pas orës 17:00
Bury dhe Bolton Wanderers kanë kohë deri në orën 17:00, që ta shpëtojnë historinë 134- vjeçare.

Të dyja klubet do të falimentojnë sot nëse nuk ka blerës para ores 17:00, gjë që faktikisht është pritur të ndodhë të premten e kaluar, por pas shumë kërkesave drejtuar Federatës Angleze nga tifozët e tyre fanatikë për të mos ua shuar ëndrrat për klubet e tyre të zemrës, është marrë vendimi qe t’u jepet kohë deri të martën sot.

Tifozët e dy skuadrave janë mobilizuar dhe i po mbledhin paratë nga xhepat e tyre për të shpëtuar klubet.
Shtuar më 27/08/2019, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori