20 lojtarët e ri më të kushtueshëm, ja kush kryeson
Pëlqej
Soccerex 20 ka publikuar raportin e tij mbi futbollistët e rinj më të vlefshëm të momentit.

Sigurisht që kur përmenden talente, mendja të shkon te Kylian Mbappe, 19-vjeçari që zhvilloi një Botëror shumë të mirë dhe u shpall lojtari më i mirë i turneut, pa përmendur këtu që fitoi edhe Kupën e Botës.

Por, planeti futboll ka edhe shumë talente të tjerë që kushtojnë shumë.

Kylian Mbappe (PSG) - 192,3 milionë euro

Marcus Rashford (Manchester United): 89,1 milionë euro

Gabriel Jesus (Manchester City) - 88 milionë euro

Dembélé (Barcelona): 84,3 milionë euro

Malcom (Bordeaux): 64,6 milionë euro

Federico Chiesa (Fiorentina): 63,5 milionë euro

Gianluigi Donnarumma (Milan) - 62,7 milionë euro

Pulisic (Borussia Dortmund) - 61,2 milionë euro

Bailey (Bayer Leverkusen): 56,5 milionë euro

Mikel Oyarzabal (Real Sociedad): 51,3 milionë euro

Sessegnon (Fulham): 51,2 milionë euro

Alexander-Arnold (Liverpool): 50,6 milionë euro

De Ligt (Ajax): 50,4 milionë euro

Vinícius Júnior (Real Madrid): 45 milionë euro

Rodrygo (Santos): 40 milionë euro

Upamecano (RB Leipzig): 39,5 milionë euro

Cutrone (Milan): 34,9 milionë euro

Aouar (Olympique Lyon): 34,4 milionë euro

Saint-Maximin (Nice): 31, 9 milionë euro

Ünder (Roma): 31,8 milionë euro /albeu.com/
Shtuar më 19/07/2018, ora 15:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori