20 transferimet më të mira të futbollistëve shqiptarë gjatë verës (FOTO)

Ermir Lenjani (Nantes – Rennes)

Merkato e verës ka qenë shumë e rëndësishme edhe për shumë futbollistë të kombëtares sonë, por edhe për të tjerë me origjinë shqiptare.

Disa prej tyre kanë bërë një hap të rëndësishëm duke u transferuar në ekipe të mëdha dhe me shumë të frikshme. Etrit Berisha, Arlind Ajeti, Rey Manaj, Blerim Xhemaili kanë ndërruar skuadra dhe do të luajnë në kampionatin italian.

Ndërkohë që të tjerë si Granity Xhaka dhe Mustafi do të luajnë në një ekip të madh si Arsenali. Më lart keni të renditura 20 transferimet më të mira të verës nga futbollistët shqiptarë. /albeu.com/


Shtuar më 03/09/2016, ora 09:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori