25 vite nga debutimi i Buffon, tregon se si kanë ndryshuar kohët për këto vite
Gianluigi href="kerko.php?fraza=Buffon">Buffon bëri debutimin e tij në Serie A me Parma 25 vjet më parë, ndërsa pjesa e tjetër është histori.

Më 19 nëntor 1995, href="kerko.php?fraza=Buffon">Buffon ruajti golin për herë të parë me Parman.

Fituesi i Kupës së Botës, që atëherë ka fituar 10 Scudetto me Juventusin, pesë Kupa të Italisë dhe gjashtë Supercoppa.

Ai kujtoi momentin e madh të debutimit në href="kerko.php?fraza=Twitter">Twitter. “Kur debutova në Serie A, bota ishte krejtësisht e ndryshme”, shkroi ai.

“Megjithatë, kanë kaluar vetëm 25 vjet. 9132 ditë. 219,168 orë (dhe nuk ka mbaruar akoma …)”, nënvizoi portieri legjendar.

href="kerko.php?fraza=twitter">twitter-tweet">

Quando ho debuttato in Serie A, il mondo era completamente diverso.
Eppure sono passati solo 25 anni. 9132 giorni. 219.168 ore (e ancora non è mica finita...😜)
Facciamo un tuffo nel passato insieme...href="href="kerko.php?fraza=https">https://href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/hashtag/Buffon1995?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#Buffon1995 href="href="kerko.php?fraza=https">https://href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/hashtag/TBT?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#TBT href="href="kerko.php?fraza=https">https://t.co/krVw2zy95k">pic.href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/krVw2zy95k

— Gianluigi href="kerko.php?fraza=Buffon">Buffon (@gianluigibuffon) href="href="kerko.php?fraza=https">https://href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/gianluigibuffon/status/1329369719451889664?ref_src=twsrc%5Etfw">November 19, 2020
Shtuar më 19/11/2020, ora 18:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori