25 vjet "Sir" në "Pallatin e Ëndrrave" (VIDEO)
Vetëm para pak ditësh, Sir Alex festoi 25-vjetorin në drejtimin e skuadrës legjendë angleze, Manchester United me të cilën ka fituar plot 38 trofe duke filluar nga Liga e Kampioneve, titullin kampion, Botërorin e Klubeve, Charling Cup etj...

Alex Ferguson e mori drejtimin e të kuqve në vitin 1986 dhe vazhdon edhe sot me të njëjtin motivim. Për punën e tij të mirë mbretëresha Elizabet e ka nderuar me titullin e lartë fisnik "Sir". /albeu.com/

Shtuar më 05/11/2011, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori