32 klubet që kanë kaluar në fazën me eliminimim direkt të Europa League (FOTO LAJM)

Është mbyllur faza e grupeve në Ligën e Evropës, ku nuk kanë munguar ndeshjet e mëdha, golat dhe spektakli.

32 klube e kanë siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt.

Tetë klube vijnë nga Liga e Kampionëve, pasi në këtë garë në grupet e tyre e kanë zënë vendin e tretë.

24 ekipe tjera e kanë siguruar vendin në këtë fazë, duke zënë dy pozitat e parë në grupet e Ligës së Evropës.

Ekipet e kualifikuara

AC Milan, Ajax, Antëerp, Arsenal, Benfica, Braga, Club Brugge, Crvena zvezda, Dinamo Zagreb, Dynamo Kyiv, Granada, Hoffenheim, Krasnodar, Leicester City, Leverkusen, LOSC Lille, Maccabi Tel-Aviv, Manchester United, Molde, Napoli, Olympiacos, PSV Eindhoven, Rangers, Real Sociedad, Roma, RB Salzburg, Shakhtar Donetsk, Slavia Praga, Tottenham, Villarreal, Ëolfsberg, Young Boys.
Shtuar më 10/12/2020, ora 23:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori