37 gola në 35 ndeshje, Ronaldo është kaq i frikshëm
Pesë herë më i miri i botës, Cristiano Ronaldo, e nisi sezonin 2017/18 shumë dobët. Ai deri në janar numëronte vetëm 4 gola në La Liga.

Por, nga viti 2018 gjërat kanë ndryshuar rrënjësisht dhe momentalisht CR7 është lojtari me statistikat më të mira në top 5 ligat Evropiane.

Pas 4 golave kundër Gironës, Ronaldo ka shkuar në 37 finalizime në vetëm 35 ndeshje në të gjitha garat (2 gola më shumë se ndeshje), më shumë se çdo lojtar tjetër në Evropë (Salah 36, Messi 35).

Ndërsa sa i përket Këpucës së Artë, i pari është Salahu me 28 gola, që ndiqet nga Lionel Messi me 25, kurse Ronaldo momentalisht renditet i teti me 22.
Shtuar më 19/03/2018, ora 14:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori