5 kampionatet që kanë shpenzuar më shumë merkaton e janarit (FOTO)

5. Serie A: 96 milionë euro
Merkato e dimrit këtë sezon ka qenë një sfidë mes Premier League dhe kampinatit kinez. Gjithsesi një ndër kampionatet më të forta në Europë vijon të mbretërojë.

Ekipet e angleze kanë shpenzuar 232 milionë euro për transferimin e lojtarëve, ndërsa në vendin e dytë renditet Superliga e Kinës.
Më poshtë janë Ligue 1, Bundesliga dhe Seria A./albeu.com/

Shtuar më 01/02/2017, ora 10:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori