5 “muskutjerët” që mbajnë gjallë ëndrrën e Shqipërisë (FOTO LAJM)

Etrit Berisha

Mes shtyllave Shqipëria ka njërin prej pesë lojtarëve më të vlefshëm të saj. I gjatë 1.94 metra, Etrit Berisha ka merituar që të futet mes lojtarëve kyç të përfaqësueses të De Biasi-t. Edhe pse nuk ka qenë titullar te Lazio ai ka treguar vlerat e tij me Shqipërinë gjatë Eliminatoreve të “Francë 2016”. Gjatë këtyre takimeve kuqezinjtë kanë marrë vetëm 5 gola në 8 ndeshje. Numri një “mburret” me përqindjen (77%) e topave të pritur. Në këtë aspekt ka lënë pas edhe një kolos siç është Manuel Neuer (65%).

Nëse Shqipërisë do t’i duhet që të zgjidh fatet e një takimi nga pika e bardhë e njëmbëdhjetëmetërshit nuk duhet të harroni Berishën. Në Suedi me Kalmar-in ai shpesh paraqitej në listën e goditësëve.

Edicioni gjerman i portalit të njohur “Goal” ka listuar emrat e pesë futbollistëve që kanë në dorë fatet e Shqipërisë. Jo rastësisht kjo listë është e mbipopulluar prej lojtarësh që luajnë në mbrojtje dhe mesfushë.

Mes shtyllave Shqipëria ka njërin prej pesë lojtarëve më të vlefshëm të saj. I gjatë 1.94 metra, Etrit Berisha ka merituar që të futet mes lojtarëve kyç të përfaqësueses të De Biasi-t.

Edhe pse nuk ka qenë titullar te Lazio ai ka treguar vlerat e tij me Shqipërinë gjatë Eliminatoreve të “Francë 2016”. Gjatë këtyre takimeve kuqezinjtë kanë marrë vetëm 5 gola në 8 ndeshje. Numri një “mburret” me përqindjen (77%) e topave të pritur, raporton 'asport'.

Në këtë aspekt ka lënë pas edhe një kolos siç është Manuel Neuer (65%). Nëse Shqipërisë do t’i duhet që të zgjidh fatet e një takimi nga pika e bardhë e njëmbëdhjetëmetërshit nuk duhet të harroni Berishën. Në Suedi me Kalmar-in ai shpesh paraqitej në listën e goditësve.
Shtuar më 04/06/2016, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori