5 trajnerët më të preferuar në Serie A (FOTO LAJM)

Antonio Conte - Juventus 41%
Nëpërmjet një sondazjhi të kryer në faqen e saj në rrjetin social Facebook, portali sportiv italian "Calciomercato" ka pyetur tifozët rreth trajnerit më të mirë për momentin në Itali dhe në bazë të rezultateve, trajneri i Juventus Antonio Conte është tekniku me më shumë vota.

Tekniku puljez, kampion me Juventusin e tij sezonin e shkuar ka marrë një numër shumë të madh votash duke lënë pas me shumë pikë trajnerët e Inter, Fiorentinës, Milan dhe Napolit.

Krahasuar me sondazhet e mëpasrshme, ka një ulje drastike të fansave të Allegrit dhe Mazzarrit dhe ka rritje përsa i përket dy teknikëve të rinj Stramaccioni dhe Montella. /albeu.com/
Shtuar më 23/11/2012, ora 19:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori