5 vjet Agnelli-Marotta, ja 10 transferimet e suksesshme dhe të dështuara te Juve (FOTO LAJM)

POGBA
Janë mbushur plot 5 vjet te Juventusi që kur në krye të Juventusit erdhi Andrea Agnelli, ndërsa drejtor sportiv u bë Giuseppe Marotta.

Kjo dyshe po rikthen lavdinë e dikurshme te Juve, skuadër që në tre sezonet e fundit ka qenë kampione e Italisë dhe të njëjtën gjë pritet ta bëjë edhe këtë sezon.

Gjatë kësaj periudhe ata kanë pasur momente të mira dhe të këqija në transferimin e lojtarëve dhe për këtë arsye "TuttoSport" ka përzgjedhur Top 10 blerjet më të suksesshme dhe më të dështuara në këto 5 vjet. /albeu.com/


Shtuar më 14/04/2015, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori